Ciekawostka

Na stronach kultowego serwisu Jama Mastaha znaleźć można narzędzie Microsoftu służące do usuwania… Microsoftu. Tak przynajmniej wynika z jego nazwy. Spójrzcie:

Odważna decyzja, brawo.

Dowcip

Jakiś czas temu próbowałem amerykańskiego Millera (piwo takie, nie premier), ale dopiero dziś znalazłem ten dowcip. Wrażliwcy - nie czytać.

What is similar between American beer and having sex in a canoe?
Fucking close to water…

Andrzej Goł0ta padł

Andrzej Gołota był bohaterem narodowym. Był, bowiem po tym, jak został w 53 sekundy trzykrotnie sprowadzony do parteru przez niejakiego Brewstera, Andrzej nie jest już bogiem. Z Andrzeja społeczeństwo robi sobie jaja. Regularne. Bez litości i taryfy ulgowej. Przykłady z IRC-a:

<son> Widziales walke Goloty?
<Apo> Tak, pokazywali w przerwach miedzy reklamami na podeszwach.
<dedek> Era, Plus i Idea biją się o Gołotę. Ma reklamować naliczanie sekundowe lol

<Winger> kumpel nagral mi film z walki goloty.
<Winger> ale nie obejrze, nie mam stacji dystkietek w kompie

@mal> wiecie ze jest juz nowa jednostka w ukladzie SI? :>
@mal> jedna golota = 53 sekundy

Ciężkie jest życie idola.

Nie może być…

Widmo patentów wisi nad Europą. Jedną z firm gorąco optującą za ich wprowadzeniem jest Nokia, która przez to zaangażowanie zarobiła sporo minusów u linuksowej społeczności. Tymczasem… Tymczasem Nokia ogłasza, że udziela bezpłatnego zezwolenia na korzystanie z jej wszystkich patentów przy rozwijaniu linuksowego jądra. Równocześnie na rynku debiutuje urządzenie Nokia 770 Internet Table, oparte na Linuksie właśnie.

Jądro to oczywiście nie centrum wszechświata, pozostają jeszcze aplikacje pozajądrowe. Darowanemu koniowi nie zagląda się jednak pod ogon, prawda?

Przewodnika wersja 2.06

Zaktualizowałem przewodnik. Doszła nowa sekcja Serwer mediów strumieniowych.