Sprawdź, czy nie jesteś blondynką

Dowcip o blondynkach. Albo raczej o blondynach. Tak czy siak, znakomity.

Doooooobre…

Żeby nie było że Microsoft to pure evil :) Chłopaki wydali właśnie bardzo ciekawe narzędzie: Shared Computer Toolkit. Wygląda toto na bardzo przydatną rzecz, dla każdego kto nie dorobił się domeny AD i musi na codzień sprawować kontrolę nad stacjami roboczymi skupionymi w najzwyklejszej grupie roboczej. Co potrafi SCT? Całkiem sporo:

  • zarządzać ograniczeniami nakładanymi na poszczególne grupy użytkowników (bez babrania się w Rejestrze czy GP), w tym: tworzyć sprofilowane ustawienia Pulpitu, blokować dostęp do wybranych elementów systemu czy napędów, blokować instalację oprogramowania, zamrażać profile użytkowników (profil jest przywracany przy każdym logowaniu a wszelkie zmiany są usuwane), wymuszać czas trwania sesji (czyli wylogowywać na siłę po upływie określonego czasu),
  • przywracać obraz Patrycji systemowej (każdorazowe uruchomienie systemu spowoduje przywrócenie jego stanu),
  • umożliwia wykonywanie określonych zadań z poziomu wiersza poleceń.

Żeby nie było za słodko: SCT to póki co beta i to możliwa do zainstalowania jedynie po przejściu testu na legalność systemu (podczas instalacji wymagane jest połączenie z Internetem). Wersja 1.0 będzie płatna, więc ta i kolejne bety będą miały bombę czasową, która zdeaktywuje je po upływie określonego terminu.

Go, Steve, go!

Steve Ballmer, CEO Microsoftu, Drugi Człowiek po Bogu, facet wyglądający i zachowujący się jak akwizytor Amwaya, nawiedził był Australię. Spotkał się tam z lokalnymi partnerami Microsoftu i przedstawicielami sektora rządowego. I stała się rzecz dziwna. Steve, w przypływie szczerości, przyznał, że intensywanie promowana nie od dziś przecież technologia .NET dostała w ciągu ostatniego roku sporej zadyszki, że SQL Server wciąż goni Oracle i że południowo-wschodnia Azja nie istnieje na niektórych mapach. Zaraz potem jednak CEO dodał, że firma zamierza w ciągu sześciu miesięcy dogonić Google. Serio, tak zeznał w przytomności licznych świadków:

In the next six months, we’ll catch Google in terms of relevancy.

Cóż… Różni ludzie różnych rzeczy są pewni. Że zacytuję:

The U.S. military is ‚sure’ it will catch Osama bin Laden this year, perhaps within months, a spokesman declared Thursday.

Historia, taka jej mać, lubi się powtarzać.

Ogórkowiec

Zaczęły się wakacje a wraz z nimi sezon ogórkowy. Zatem, panie i panowie, czas na ogórca:

Acha, byłbym zapomniał:

MsnBetter ThanGoogle

Ale ossochodzi?

Powrót do przeszłości

Dziś ulicami Warszawy przeszła Parada Normalności. Wypada wrócić przy tym do Parady Równości, która była przecież o wiele ciekawsza i bardziej…tentego…dynamiczna. Bardzo przyjemną dokumentację fotograficzną można znaleźć w tym miejscu. Warto zwrócić przy okazji uwagę na śmiałe eksperymenty ortograficzne Młodzieszy Wrzehpolskiej:

Wszechpolska ortografia w akcji

A Ty? Już wybrałeś po czyjej jesteś stronie?

Wybór należy do Ciebie