Tego jeszcze nie było

Rozumiem, że ktoś może produkować wibrator do iPod-a, ale żeby podobny gadżet wykonać z legendarnego atarowskiego joysticka?

Rzeczony joystick w podkoszulce

Chociaż… Jak się tak dobrze wczytać w znaczenie słów joystick… :)

Ludzie dzielą się na dwa rodzaje

Tak, dokładnie. Są fani Pepsi i fani Coca-Coli (ekstremistów nie tolerujących żadnej coli pomijam). Należę do tych pierwszych, więc muszę donieść że Pepsi rozdaje Tux’y. Są w czteropakach (po 2 litry butla) i wyglądają tak:

Pingwinek pluszak

Jak widać, Tux ma czapkę. Ma też lekko spłaszczony dziób ale nie można mieć wszystkiego. Egzemplarz uwidoczniony na zdjęciu zajął już honorowe miejsce na moim biurku. Dzieciaki dostały bana na kontakty z pluszakiem :)

Drogi święty Mikołaju…

Przepraszam, że znowu zawracam głowę, ale tak się zastanawiam, czy do tego robota, co już wiesz nie można by było dorzucić jeszcze takiej zgrabnej, zasilanej przez USB, schładzanej podstawki pod piwo?

Rzeczona podstawka

Jest to artykuł pierwszej potrzeby, bo lata u nas coraz gorętsze. Mieszkasz w Laponii, to nie wiesz.

Reklama Google Maps

Mowa moja będzie krótka: oto kadr z reklamówki usługi Google Maps.

Kadr z filmu reklamowego

Nic wstrząsającego, ale podtrzymuje image Google jako firmy „na luzie”, bez krawatu. Całość tutaj.

firefox -lowmemory

Federico Menu-Quinteiro, na co dzień pracownik Novella przedstawił pomysł na zredukowanie zapotrzebowania Firefoksa na pamięć. Okazuje się, że Panda trzyma wszystkie grafiki znajdujące się na wyświetlanej stronie w pamięci X-serwera i to trzyma je w postaci rozkompresowanej! Dotyczy to wszystkich otwartych kart. Rozwiązanie jest oczywiste - program powinien przechowywać je w postaci skompresowanej, czyli w formatach pobranych z sieci. Czy jednak dekompresja w locie nie odbije się na szybkości Gecko? Na podstawie przeprowadzonych testów Federico orzekł, że nie odbije się. Efekty z zastosowania przytoczonej techniki są oczywiste - testową grafikę, „ważąca” zaledwie 4,3 MB Firefox wysyła do X-serwera, który przechowuje ją w pamięci w postaci 69 megabajtów bitmap!

Ciekawym co na to Ben Goodger?