Ni ma jak Lwów

Do białej gorączki doprowadza mnie odmiana słowa Linux a już szczególnie pleniące się nad podziw Linuxie. Naprawdę nie widać, że czyta się takiego koszmarka jako Linuksje? Naprawdę tak silne jest w Polsce lobby kresowe?

Wszystkim fanom przedwojennego Lwowa polecam poradę językową. Na naukę nigdy nie jest za późno.

Nowe logo Intela

Wygląda tak:

Nowe logo Intela

Wariacje na ten temat tutaj.

Dobre wrogiem lepszego

Przesiadka na nowego WordPressa przebiegła w miarę bezboleśnie (ot, temat do wymiany) z jednym wyjątkiem: skurczybyk przestał mi liczyć komentarze. Licznik zawsze wskazywał 0, niezależnie ile tych komentarzy tak naprawdę było. Jeżeli ktoś z Was cierpi podobnie jak ja do niedawna, oto rozwiązanie problemu:

UPDATE `wp_options` SET `option_value` = '3307' WHERE `option_id` =82 AND `blog_id` =0

Bezpieczniej oczywiście zajrzeć do bazy phpMyAdminem i wyklikać to sobie powoli i z rozwagą. Aha, wartość 3307 jest wynikiem operacji 3308-1. Nie wiem czy Wasza baza będzie miała taką samą wartość w tym polu. Generalnie chodzi o to, żeby pomniejszyć ją o jeden.

Po dokonaniu poprawki proponuję się zalogować jako administrator - dostaniecie informację o przestarzałej strukturze bazy i link do skryptu aktualizacyjnego. Klik! Po kłopocie.

WordPressa wersja druga

Jest już na pokładzie. Jak widać nie lubi się z moim poprzednim tematem (zmodyfikowany na własną rękę Kubrick). Póki co tak zostanie. W miarę możliwości (czas! królestwo za czas!) będę poprawiał szablon i za jakiś czas blog znów będzie wyglądał znośnie i gadał po polsku.

Ot, komiks

Kto poznaje tego gościa, ręka do góry. Tutaj też jest.